• <h1>Odlewy ze stopów aluminium</h1><br /><p>Zajmujemy się produkcją odlewów aluminiowych, oferujemy szeroki zakres usług od konstruowania form odlewniczych, poprzez wykonanie oprzyrządowania, odlewu, obróbkę mechaniczną, lakierowanie, a także montaż.</p><br /><a href='pl/produkcja/'>Zobacz naszą ofertę</a>

Badania szczelności i wytrzymałości

Thoni Alutec może poszczycić się współpracą z klientami nawet z odległych zakątków świata. Nakłada to jednak na nas dodatkowe obowiązki, ponieważ nasze odlewy muszą zdać egzamin nawet w ekstremalnych warunkach – w Afryce czy Australii, gdzie temperatura może sięgać +50°C, jak również na Syberii, gdzie z kolei może spaść do -50°C. Naszą ambicją jest sprostanie nawet tego rodzaju skrajnym uwarunkowaniom.

Nic dziwnego zatem, że produkowane przez firmę odlewy podlegają bardzo szczegółowym i skomplikowanym badaniom. Wykonujemy między innymi badania szczelności w nowoczesnej komorze, która jest w stanie wykryć pojedynczą molekułę gazu, jeśli przedostanie się ona przez ścianki odlewu. Z kolei wytrzymałość wyprodukowanych wyrobów oceniana jest na specjalnych urządzeniach do badań niszczących. Wszelkie nieszczelności lub inne wady natychmiast dyskwalifikują określony produkt.

0