• <h1>Odlewy ze stopów aluminium</h1><br /><p>Zajmujemy się produkcją odlewów aluminiowych, oferujemy szeroki zakres usług od konstruowania form odlewniczych, poprzez wykonanie oprzyrządowania, odlewu, obróbkę mechaniczną, lakierowanie, a także montaż.</p><br /><a href='pl/produkcja/'>Zobacz naszą ofertę</a>

My dla społeczeństwa

Thoni Alutec to firma produkcyjna, która zatrudnia w swych zakładach w Stalowej Woli zatrudnia ok. 1500 osób. Dla swych pracowników staramy się stworzyć jak najlepsze warunki pracy. Chcemy jednak także być obecni i angażować się w życie społeczności w regionie w myśl społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Pragniemy, aby biznes wspierał i przyczyniał się na rzecz środowiska oraz lokalnego życia gospodarczego i społecznego.

Thoni ALutec podczas Rajdu Rowerowego Green Velo 2019

W tym roku już po raz kolejny odbył się Rajd Rowerowy Green Velo!
9 czerwca uczestnicy rajdu wyruszyli ze Stalowej Woli pokonując na rowerach 56 km! Rajd Rowerowy Green Velo - to nie wyścig, tylko rajd typowo turystyczny, co oznacza że przejazd odbywał się w tempie rekreacyjnym.
I tym razem, już po raz kolejny Thoni Alutec wspierał ów rajd finansowo otrzymując status Sponsora. Cieszymy się, że w ten sposób możemy się przyczynić do promowania zdrowego trybu życia i przekonywać, że przejażdżka rowerem to świetna forma spędzania czasu.

Thoni Alutec podczas Dni Otwartych na Politechnice Rzeszowskiej!

W dniu 23 maja 2019 r. odbyły się Dni Otwarte Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.
Uczniowie szkół maturalnych mogli zapoznać się z możliwości studiowania na wymienionej wyżej uczelni. Firmy, zwłaszcza te z regionu – również mogły zaprezentować swoją ofertę uczniom szkół średnich. Nie mogło nas tam zabraknąć! J Studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego PRz oraz uczniowi wielu okolicznych szkół średnich mieli możliwość odwiedzenia naszego stoiska.


Cieszymy się, że możemy być obecni podczas tego typu spotkań i w ten sposób przedstawiać młodym ludziom specyfikę oraz ofertę naszej firmy.


Biegamy i pomagamy - Thoni Alutec pomaga Kornelii!

Miło nam poinformować, że już po raz czwarty wspieraliśmy akcję Biegamy i Pomagamy! Tym razem pomagaliśmy 3-letniej Kornelii - im więcej kilometrów tym więcej pieniędzy dla chorej na serce dziewczynki :) Akcja odbyła  się w dniach od 27 maja do 1 czerwca. Szczegóły akcji tutaj. 

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc będąc Sponsorem V Edycji akcji Biegamy i Pomagamy,  promując w ten sposób zdrowy tryb życia i wspierając szczytny cel. 

Zobacz podziękowania :)

Wycieczka szkolna w Thoni Alutec!

W tym tygodniu, 21 maja 2019 r. odbyła się wycieczka w Thoni Alutec dla uczniów z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.
W zwiedzaniu Zakładu Thoni Alutec przy ul. Przyszowskiej 1 w Stalowej Woli 28 uczniów z klas: Technik Elektryk oraz Technik Mechatronik zobaczyło proces technologiczny na Wydziale Kokili. Odwiedzającym przedstawiona została również prezentacja zakładu w Sali Konferencyjnej. Następnie uczniowie odwiedzili drugi Zakład Thoni Alutec, który znajduje się w Stalowej Woli przy ul. COP, gdzie mogli zobaczyć prace wykonywane w Zakładzie Obróbki Precyzyjnej.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu wycieczkom, w sposób praktyczny pokazujemy uczniom szkół ponadgimnazjalnych specyfikę pracy w danym obszarze, a dzięki temu pomagamy im podjąć decyzje co do planów zawodowych w przyszłości :)


Thoni Alutec wspiera Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo

Bardzo miło nam poinformować, że wspieraliśmy Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo, który odbył się w ubiegłym roku. Thoni ALutec był jednym z czołowych Sponsorów tego przedsięwzięcia, a nasze zaangażowanie polegało na wsparciu finansowym. Cieszymy się, że mogliśmy zarówno w ubiegłym roku jak i w latach poprzednich uczestniczyć w akcji, która ma na celu promocję zdrowego trybu życia. 

W tym roku również planujemy wspierać Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo! 

Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się tutaj.  

Zobacz podziękowania dla Thoni Alutec - kliknij tutaj.