Badania szczelności i wytrzymałości

Produkowane w Thoni Alutec odlewy podlegają bardzo skrupulatnym badaniom. Wykonujemy między innymi badania szczelności.

Bądźmy w kontakcie

Badania szczelności i wytrzymałości

Aby określić, czy odlew jest szczelny i poprawnie wykonany, przeprowadzamy test wytrzymałości i szczelności w komorze próżniowej.
Badania ujawnią nawet najdrobniejszą nieszczelność odlewu. Operatorzy wykonujący testy posiadają międzynarodowe certyfikaty.

Thoni Alutec może poszczycić się współpracą z klientami nawet z odległych zakątków świata. Nakłada to jednak na nas dodatkowe obowiązki, ponieważ nasze odlewy muszą zdać egzamin nawet w ekstremalnych warunkach – w Afryce czy Australii, gdzie temperatura może sięgać +50°C, jak również na Syberii, gdzie z kolei może spaść do -50°C. Naszą ambicją jest sprostanie nawet tego rodzaju skrajnym uwarunkowaniom.

Nic dziwnego zatem, że produkowane przez nas odlewy podlegają bardzo szczegółowym i skomplikowanym badaniom. Wykonujemy między innymi badania szczelności w nowoczesnej komorze, która jest w stanie wykryć pojedynczą molekułę gazu, jeśli przedostanie się ona przez ścianki odlewu. Z kolei wytrzymałość wyprodukowanych wyrobów oceniana jest na specjalnych urządzeniach do badań niszczących. Wszelkie nieszczelności lub inne wady natychmiast dyskwalifikują określony produkt.

Adres

Thoni Alutec Sp. z o.o.

ul. Przyszowska 1
37-450 Stalowa Wola
Polska

+48 15 814 98 09

Zostaw wiadomość

1 + 13 =